Yaşam

İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Yeni Çocuk Oyunu “Bir Gece Masalı”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları William Shakespeareo yazdı, Neşe Erçetintarafından uyarlanmıştır Musa Arslanaliyöneten Bir Gece Masalı2022-2023 sezonunun yeni çocuk oyunu adlı bir çocuk oyununu sunar. Bir Gece Masalı18 Aralık 2022 Pazar günü saat 12:00’de Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde prömiyerini yapıyor.

Yapıtlarında insanları ve insanlıkla ilgili öyküleri çarpıcı ve etkileyici bir dille anlatan usta yazar William Shakespeare’in en çok sahnelenen romantik komedisi Bir Yaz Gecesi Rüyası’ndan uyarlanan Bir Gece Masalı, dünyanın dört bir yanında sürprizlerle ve gizemlerle dolu bir gecede geçiyor. Atina ormanının derinlikleri. Olayları sahneye taşıyor.

 

Oyun, Düşle Gerçek Arasındaki Gizemli Bir Geceyi Anlatıyor

Ormanda kaybolan ve birbirini arayan dört gencin karmaşık bağlarının, eşeğe dönüşen bir adamın ve ona âşık olan Kraliçe Peri’nin komik bir dille anlatıldığı oyunda, dönemin tanınmış simalarının, cinlerin, perilerin ve büyünün katılımıyla bir masal dünyası. Hayal ile gerçek arasındaki çizginin bulanıklaştığı bu dünyada, gizemli bir gecenin sonunda herkes küçük bir yardımla da olsa keyifli bir sona ulaşmayı başarır.

 

Dehası yüzyıllar boyunca varlığını sürdüren Shakespeare’in bağlarını ironik bir dille emsal bir bakış açısıyla aktaran Bir Gece Masalı, aşk ve dostluğu merkeze alarak oyunun sonunda gerçeği bulan bireylerin öyküsünü anlatıyor. beklenmedik olaylarla sınandıkları bir gece.

 

Oyunculuğu Hande Ören, müziği Orhan Enes Kuzu, dekor-kostüm tasarımı His Can, ışık tasarımı Mustafa Türkoğlu, efekt tasarımı Caner Özdemir, koreografisi Doğan Şirin ve fotoğrafları Ahmet Çelikbaş’a ait. . Ayşe Nurseli Tırışkan Akpınar, Burhan Yeşilyurt, Çağlar Ozan Aksu, Güzin Alkan, Hüseyin Emre Şen, Mehmet Emre Ertunç, Oğuzhan Oğuz, Ömer Naci Boz, Seda Yılmaz, Serap Doğanrol alır.

 

Oyun 18 Aralık 2022 tarihinde Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde oynandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu