Haber

‘Kanal görüntüleyen robot’ Muğla’da 50 bin satırı taradı

MUĞLA (İGFA) –Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, ‘köstebek’ olarak bilinen robotik kamera ile kanalizasyon ve yağmur suyu sınırlarını kontrol ediyor.

Kanal izleme, temizleme ve kazısız onarım teknolojilerini Türkiye’de uygulayan sayılı kurumlardan biri olan MUSKİ Genel Müdürlüğü bu alandaki faaliyetlerini sürdürmektedir.

Aracın kuruma getirilip çalışmaların başladığı günden bu yana il genelinde çok sayıda görüntüleme ve onarım işlemi gerçekleştiren ekipler, il genelinde yaklaşık 50 bin metre kanalizasyon ve yağmursuyu hattı taraması yaptı.

Kanal görüntüleme robotu ile 2016 yılından bu yana 40 bin 378 metre kanalizasyon takibi yapan ekipler, yağmur suyu hattında da 9 bin 302 metre görüntüleme işlemi gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde birçok bölgede sınır kapılarında tıkanıklık yaşandığını, bunun en büyük nedenlerinden birinin de petrol atıklarının kanalizasyona dökülmesi olduğunu kaydetti. Açıklamada, vatandaşlardan bu tıbbi malzemeleri tuvalet ve lavabolara atmamaları, özellikle petrol atıklarının yağ toplama alanlarına atılması konusunda duyarlı olmaları istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu